reede, 20. jaanuar 2017

Homne päev öö taga, ülehomne mäe taga


Aega ja selle möödumist on lastel üpris raske mõista, kuna see pole käega katsutav. Seetõttu õppisimegi meie sellel nädalal kella ning nädalapäevi läbi mängude. Iga mäng ja tegevus õpetas meile midagi uut ja põnevat aja kohta.

Õues mängides õppisime uue mängu "Kellarong", kus iga laps pidi valima numbri 1st 12ni ning kui tema number öeldi, tuli ruttu-ruttu rongijuhiks joosta. Nii sõitsidki männikus ringi Mesimummide rongid - kella neljane rong, kella üheksane rong ja kella kahene rong. Liikuv ja lõbus mäng oli laste jaoks tore ning terve männik oli meie kilkeid täis. :)
Ka toas õppisime midagi uut kella kohta - ühe vahva luuletuse, kust ei puudu ka liigutused. Proovige kodus ka lastega koos seda meelde tuletada.KELLAL OSUTEID ON KAKS,
ÜKS ON PIKK JA TEINE PAKS.
PAKSEM TUNDE OSUTAB,
KAUEM PAIGAL LOSUTAB.
HULGA ROHKEM TIIRLEB PIKK,
ISE VÄGA ÕNNELIK,
ET SAAB TEHA TÄHTSAT TÖÖD,
NÄIDATA MEIL PÄEVA-ÖÖD.

Kui olime teada saanud, mida tähendab pooltund ja tund siis otsustasime selgeks õppida ka nädalapäevad. Sellega tuli meile appi Jussike ning lugu "Jussikese seitse sõpra", mille tädi Maire ja tädi Piret lastele jutustasid ning hiljem valmis sellest ka vahva dramatiseering meie nukuteatri nurgas. Teatris kehastasid tegelasi erinevad loomad ning sellega andsime lastele julgust ka tulevikus rohkem nukuteatrit teha. Tubli töö! :) 


Ka selle nädala mänguasjapäev oli tavapärasest erinev - iga laps oli kaasa võtnud hoopis ühe enda raamatu, mida ta sai ka teistele tutvustada. Oli vahva vaadata kui palju erinevaid raamatuid meie laste kodus on.

Nüüd, kui pool -ja täistunnid enam-vähem selged ning nädalapäevadki mängu käigus ära nimetatud, on aeg hakata tegelema õpitud oskuste kinnistamisega. Suunake kodus lapsi märkama kella, julgustage teda kellaaegadest ja päevaplaanist rääkima ning looge igale nädalapäevale kindel tegevus (näiteks pühapäev - pannkoogipäev). Nii jäävad õpitud tarkused paremini meelde ja aitavad luua seoseid tulevaste teadmiste omandamiseks. :) 

Kommentaare ei ole: