reede, 19. jaanuar 2018

Julge päralt on maailm! 🌏

Sellel nädalal said lapsed minna "mõtte-reisile" maailma: õppisime koos tundma maakera ehitust ja rändasime hommikuringides kõigile kuuele maailmajaole. Läbi mängu ja vahvate tegevuste said lapsed uusi teadmisi ennast ümbritseva maailma kohta. 😁

Alustasime enda nädalat maailmakaardi ja gloobuse uurimisega: lapsed otsisid koos õpetajaga riike, mis neile huvi pakuvad (Egiptus, Soome, Rootsi, Austraalia) ja üheskoos otsisime üles ka oma kodumaa Eesti. ❤

Voolisime plastiliinist maakera koos selle tuuma, vahevöö ja maakoorega.🌏
Mängisime arvutamismängu, et saada üllatusmunadest kätte riigid ning need maailmakaardile panna.

Lego-matemaatikas oli lastel valida kolme tuntud Ameerika ehitise vahel: Pentagon, Washingtoni monument või Valge Maja. Lastel oli põnev, tööd tulid omapärased ja huvitavad.

Tõime Aafrika enda juurde koos värviliste Maasai kaelakeedega.

Lapsed teadsid rääkida, et ka mediteerimine on Aasiast pärit!


🐧Käisime ka Antarktikas ja olime ise pingviinid🐧

Vabamängus panime kokku maailmakaardi puslet. 

Küll jõudis sel nädalal palju - tegime maailmale tiiru peale!

pühapäev, 14. jaanuar 2018

🌲🐾Kus käiakse, sinna ikka jäljed jäävad! 🐾🌲

Selle aasta esimene tarkusetera õpetas Mesimummidele märkama jälgi - neid saame jätta nii meie ise, kui ka metsloomad. Saime lähemalt tuttavaks metsloomade ja nende eluviisidega. Saime teada, kellele võivad kuuluda metsas nähtud jäljed ning proovisime neid ka ise teha!

Õppisime selgeks mõiste "tehe" ja tutvusime liitmistehete moodustamisega mängus "Metsloomad". Iga laps sai ise tehte koostada ning teiste mõeldud tehteid lahendada. Soovijad kirjutasid oma tehted ka tahvlile. 

Kasutasime õppetöös arvutit: lõbus metsloomade lugemismäng andis võimalus sõbraga koostöös leida iga looma nimetus ning ühendada see pildiga. Arvuti 💻eesmärgipärane kasutamine on oskus, mis vajab veel harjutamist, kuid nalja sai palju ja ka lugemine muutub järjest selgemaks.Meis kõigis ärkasid tõelised kunstnikud, kui maalisime jänese jälgi lumises metsas. Lastele jäi hästi meelde, millised on jänesed jäljed - ise kutsusid nad seda "1-1-2".🐇Lego-matemaatikas oli laste ülesandeks ühe metslooma tegemine legoklotsidest, küll said vahvad tegelased!
🦊Vaatasime lühifilme rebasest ning lapsed püüdsid ära arvata, millega rebane tegeleb, miks ta seda teeb ning kuidas ta seda teeb. 🦊

Seejärel olime rebastega nii suurteks sõpradeks saanud, et hakkasime neid ise voolima!
Käisime ühel pikal jalutuskäigul männikus ja see oli kõigi jaoks palju elevust pakkuv: mängisime koos jäneseid, kes märguande peale peitu poevad.
🌲🌳Kirke teab, et jänestele meeldib närida puukoort.🌲🌳
Rebane tuleb, ruttu kõik SUURE kuuse alla peitu!
🐾Otsisime loomade jälgi ning tegime neid ka ise.🐾

Karupoegade võistlus🐻


Oli lõbus nädal, saime palju mängida, naerda ja läbi selle õppida palju-palju uut ja huvitavat!