pühapäev, 15. september 2019

🚥AUTO SÕIDAB SÕIDUTEEL, MINA KÕNNIN KÕNNITEEL!🚦

Mesimummid teavad, et kõik inimesed puutuvad iga päev kokku liiklusega. Sellel nädalal saime teada, kes osalevad liikluses ja kuidas nad seda teevad. Koos uurisime, missuguseid liiklusmärke peavad autojuhid ja jalakäijad jälgima ning õppisime ka ise olema tähelepanelikud liiklejad.

Tegime kunstitöö ülekäigurajast ehk SEBRAST🦓 - selle jaoks harjutas iga laps kääride käsitsemist, kontuuri järgi lõikamist ja kleepimist. Iga sebra sai omamoodi vahva, proovisime ka sõrmedega üle jalutada - töötas küll! 😁🚥🚦Valgusfooriga tutvumisel mängisime liikumismängu "Sõber valgusfoor", kus õpetaja näitas kordamööda erinevaid värve ja lapsed pidid oma kujutletavate autodega selle järgi oma liikumist reguleerima. 🚦🚥
Arutlesime selle üle, miks on meile kiivrit vaja? Et asjast paremini aru saada, tegime ka katse, mis näitas, kuidas kiiver kaitseb lapse pead. Selleks võtsime kaks muna ja tegime neile näod pähe. Üks muna oli meie tark sõber Kirke ja teine muna oli meie rumal sõber Pellu.

Vaatasime, kuidas sõbrad läksid jalgrattaga sõitma - Kirkel kiiver peas, Pellul mitte - ning nägime, mis juhtus, kui sõbrad kukkusid.😲

Lapsed tegid väga kiirelt omad järeldused ja said aru, et kiiver kaitseb meie peakesi õnnetuse korral.☝

Jalutuskäigul otsisime liiklusmärke Annikoru külast - iga paar sai endale ühe liiklusmärgi, mida otsida ning meil läks hästi, leidsime 5st 3!⛔Lapsed vaatasid väikest etendust kolmest jänkupoisist🐰🐰🐰, kes said tuttavaks valgusfooriga. Hiljem said lapsed ka ise näidelda!
 

Voolisime endale ise valgusfoori🚦- martsipanist. Harjutasime peopesade vahel pallikeste voolimist ja voolingute ühendamist.
Nädala lõpetuseks sõitsime autodega garaaži - õppisime sealjuures masinaid sorteerima nende kuuluvuse, värvi ja suuruse järgi ning saime teada, milline on VÄIKE, milline on KESKMINE ning milline on SUUR garaaž.


Ohutut liiklemist, armsad sõbrad!💛