pühapäev, 10. veebruar 2019

MEIE KAUNI EESTIMAA NELI AASTAAEGA!🌂🌸

On vähe kohti, kus inimestel on võimalus näha kõiki nelja aastaaega: lumist talve, õitsevat kevadet, päikselist suve ja värvilist sügist. Meil, siin Eestimaal, on kõik neli aastaaega olemas ja möödunud nädalal said Mesimummid nendega ka lähemalt tuttavaks. Tule uuri sinagi!

Uurisime põnevatelt plakatitelt kõiki nelja aastaaega - lapsed jutustasid, missugune see aastaaeg välja näeb ja rääkisime sellest, mis on meie lemmiktegevused suvel, sügisel, talvel ja kevadel.🌂🌸🌻🌞


💪😍Plakatid on suured ja rasked, kuid abilised olid kohe kohal. 💪😍

Iga aastaaja tundma õppimiseks ladusime sellele sobivaid kaarte - koolieelikud lugesid kokku sõnu ning nooremad lapsed uurisid pilte. Esimesena saime tuttavaks TALVEGA 


siis lisandus KEVAD🌷

ning siis tuli SUVI 🌞

Ja viimaks SÜGIS🍄

Nooremad Mesimummid tegid nädala jooksul kunstitööd "Aastaring" - iga päev täitsime plastiliiniga uue kujutise.
Koolieelikute kunstitöö "Minu aastaring" sai sedavõrd vahvam, et iga laps kleepis maalitud inimestele ette oma näo pildi.😄Mängisime liikumismängu "Milline aastaaeg?", kus lapsed said rühmas joosta õige aastaaja juurde. Õpetaja näitas pilti ühest tunnusest ning lapsed liikusid kas päikese, vihmapilve, lumehelveste või lille juurde. 


 
Koolieelikutega püüdsime palli abil kinni sõnu. Selleks püüdsid lapsed palliga tabada üht sõnakaarti, et sealt siis sõna ette lugeda. 😀 Hiljem jaotasime kogutud sõnad aastaaegade vahel ära. 


Koos möödus jälle üks lõbus nädal - ootame juba järgmist!🙋