laupäev, 8. veebruar 2020

🌲🌳EESTIMAA LOODUS


Sel kuul räägime Eestimaast, sest veebruar on ju Eestimaa sünnipäevakuu.
Kõigepealt uurisime Eestimaa kaarti – miks on kaardil osa rohelist ja osa on sinist värvi, mis on saar, kus on meri ja kus on järved... Ja siis hakkasime ise Eestimaa kaarti tegema – Maire joonistas kontuurid ja lapsed värvisid kriitidega maa roheliseks ja vee siniseks.
  Eestimaal kasvavad puud – joonistasime okaspuid🌲 ja lehtpuid.🌳

 
 


🐟Värvisime paberkalad ja kleepisime kaardile. 🐟


 
Ja nädala lõpuks sai meie kaart selline

Uurisime matkal käies ja ka rühmas lähemalt oksapuid 


Hommikuringis kuulasime lugusid „Sipsiku“ raamatust ning iga laps sai endale „Sipsiku värvimisraamatu“ – kirjutas raamatukaanele oma nime ja iga jutu kohta on seal pilt, mida värvida.

 


Ja selle pildi järgi on järgmises hommikuringis hea meelde tuletada juba kuuldud lugu. 


Et hommikuringis end vahepeal liigutada saaks, siis tegime „padjavõimlemist“ – tuli olla tähelepanelik, kiire ja osav.
 
Ja mängisime „Lind, loom või kala“ , kus pidi liikuma vastavalt nimetatud elusolendileNüüd on meil ka „tujukaart“ – seal saab iga laps panna oma nimesildi selle tuju juurde, mis tal parasjagu on – selle järgi on kohe näha, kas peab aitama kellegi kurbusest või kurjusest üle saada või saab kohe rõõmsalt ja rahulikult koos mängida.

Teisipäeval oli Vähihaigete toetamise päev – sel puhul kandsime roosat värvi riietuseset ja koolis oli ka korjanduskast vähihaigete laste toetuseks ja nagu piltidelt näha -  „head teha on hea“.😍


Kolmapäeval sai täpselt 100 päeva koolis käidud – meie rühma põrandale sai sel puhul kleepsudest number 100, kõik käisid ja hüppasid selle numbritee läbi ja said ka magusa auhinna . 


Ja aastaaegadest rääkisime ka – kuulasime muinasjuttu „12 kuud“ 

Järgmisel nädala räägime kodust ja sõpradest, sest tulemas on ju Sõbrapäev!💝