reede, 22. jaanuar 2021

TALVERÕÕMUD

Sel nädalal rääkisime talveriietest ja talvistest õuemängudest. Joonistasime akvarellpliiatsitega mütsid, sinna peale geomeetrilistest kujunditest mustri, pintseldasime veega üle – ja vahvad tutimütsid olidki valmis!Värvisime pilte kelgutamisest, suusatamisest, uisutamisest.


Tegime katse „Külmunud õhupallid“, kus iga laps sai palli sisse panna mänguasja, täitsime õhupallid veega, viisime ööseks õue - ja hommikul selgus, et väikesed pallid olid muutunud kivikõvaks – vesi seal sees oli külmunud. Kuid suuremad õhupallid ei külmunud nii kiiresti – selleks oli vaja rohkem aega. Kui õhupallid ümbert ära võtsime, siis oli põnev vaadata, et kelle mänguasi kiiremini välja sulab.


Kuulasime „Numbrisaare“ lugusid ja harjutasime numbrite kirjutamist.Aga ühel hommikul võistlesime „Kukepoksis“, sest number kuue lugu just sellest rääkiski.Ja põnevaid matemaatilisi ülesandeid saime logopeed Tiia käest saadud raamatust lahendada.

Ühel hommikul võistlesime, et kes saab kiiremini oma mütsi pähe ja kindad kätte ning julgemad püüdsid ka silmi kinni hoides kiiresti oma mütsi üles leida ja pähe panna.Aga õues sai iga päev kelgutada ja kuna lund oli nii palju siis tuli õpetajatel Mairel ja Piretil tore mõte – teha lumekoobas.

Mõeldud-tehtud, lumelabidad kätte ja tööle ning peagi saigi valmis uhke lumekoobas.⛄Ja meie vahva sõrmemäng oli ka talvelõbudest:

VÄIKE ATS TEEB LUMEMEMME,

NIMETA MATS SUUSATAB ENNE,

PIKK PEETER TEEB UISURAJA,

KOTINÕEL ON UISUTAJA,

PÖIDLAPOISS ON HEA JA KENA

KUTSUB KÕIKI KELGUTAMA!