reede, 16. aprill 2021

MINU ARMAS SÜDAMELOOM

 Sel nädalal rääkisime meie südamest ja sellest, mida me saame ise ära teha, et oma oma südant tervena hoida. Ja arutluse käigus selgus, et lisaks sellele, et peame palju liikuma ja õigesti toituma, on väga tähtis ka see, et oskaksime nii enda kui ka teiste vastu lahke ja hea olla. Kui meel on rõõmus, siis on ka meie südamel hea olla. Koos vaatasime uurisime üht toredat raamatut "Minu armas Südameloom".

Proovisime mõelda ja tunda, milline võiks meie Südameloom olla ja näidata, kuidas ta võiks liikuda.

Kas ta on mossis või rõõmus.


Ja siis joonistasime oma Südamelooma ka paberile.Küll said toredad ja armsad Südameloomad, igaühel isemoodi!

                                                                 

MESIMUMMID KEVADET OTSIMAS!

 

12.aprillil käisime matkal kevade märke otsimas.


 Lapsed jagunesid kolme gruppi ja iga grupil oli kaasas ülesanne, kus tabelisse pidi iga laps kirjutama, milliseid kevade tunnuseid ta nägi, kuulis ja tundis.

 Selgus, et kõige raskem oli tunda, kuid siiski tundsid lapsed sooja tuult, sooja sammalt. Nägime rohelisi maasikalehti, jänesekapsaid, pungasid puuokstel, kollaseid ja valgeid liblikaid, sääski, sipelgaid, putukaid, konna. Kuulsime rasvatihast, metsvinti ja rähni.


Kui tabelid olid täidetud, siis tegime geomeetrilisi kujundeid käbidest ja okstest – valmisid ringid, ruudud, ristkülikud ja kolmnurgad.


 Seejärel sai iga laps paberteibist käevõru ja kogus sinna peale kaunistusi loodusest.Järgmisel hommikul kirjutasime metsas täidetud ülesandelehtede järgi suurde tabelisse „Kevade märgid“.