laupäev, 24. september 2016

Sügise sünnipäev

SÜGIS MEIE JUURDE ASTUS
TAMMETÕRUD OLID TASKUS
KULDSE VÄRVIGA TA EHTIS 
MEIE METSAS PUUDE LEHTI.

Neljapäeval saabus sügis ning meie Konguta Koolis tähistati sel päeval sügise sünnipäeva. Kõigil olid väga ilusad kübarad peas - oli näha, et lapsed ja vanemad olid koos vaeva näinud. 

Kübaratel olid värvilised sügisannid, lilled, marjad, käbid, tammetõrud ja isegi seenekesed!


Mõni kübar oli kaunistatud kõikide värvidega, mis loodusest leida võib! Väga ilus!

Mõne pildi tegemisel ajal tuli aga sügistuul, kuid vahva värviline kübar jäi ikka pildile! :) 

SIIN NAD ON - meie sügispoisid ja sügistüdrukud!

Ja koos tädi Piretiga, kes oli nagu sügise kuninganna! Nii ilusad ja värvilised mesimummid või hoopis...sügismummid! :)

ON RÕÕM VAADATA MEIE VÄRVILISI JA ÕNNELIKKE LAPSI!

reede, 23. september 2016

Sügisesed põllutööd Maidu aias

Sellel nädalal rääkisime külvamisest ja erinevate viljade kasvamisest. Kuigi meid ei olnud kohal, kui porgandid Maidu aiamaale külvati, siis olime ikkagi neljapäeval platsis kui neid porgandeid tuli välja korjata. Iga laps sai ühe porgandi maa seest päris ise välja tõmmata ja jõudu on Mesimummidel palju - kõik said hakkama! :)

SIIN ME OLEME! VALMIS TEGUDEKS!Maidu aias oli raske mööda vaadata ka sügislilledest - need olid lihtsalt nii ilusad. Ja nagu porgandidki, on ka lilled ju siia külvatud.Ja nüüd porgandite kallale!

Kas näete, kui palju rõõmu on lastel porgandite välja tõmbamisega? Täpselt samamoodi on ükskõik millise aiatööga. Kutsuge meid appi, oleme alati valmis! :)

Suur aitäh, kalli ja pikk pai Maidule ja tema emale Ingale, kes kutsusid meid lahkesti oma aeda appi sügistöid tegema!

teisipäev, 20. september 2016

Teater ja tegevuskeskused

Täna vaatasime kooli saalis etendust kuldkalakesest. Lastele meeldis see väga ning meil oli väga lõbus. Kõik mesimummid oskasid teatris ilusti käituda ja saame enda üle uhked olla! Tegime mõned klõpsud ka mängudest erinevates keskustes!Veel jõudsime jutustada lugu "Naeris", teha jalamassaaži kastanimunadel, kirjutada tähti töölehtedel ja mängida õues.


esmaspäev, 19. september 2016

Külva head, siis kasvab hea!

Selle nädala tarkusetera õpetab meile palju - sügiseseid põllutöid, erinevaid juurvilju ja kuidas neid kasvatada. Samuti rääkisime täna sellest, et külvata saab ka heategusid - kui sina ütled oma sõbrale ilusa lause, muutub sõber rõõmsaks ja teeb sellega jällegi teisi rõõmsaks ja õnnelikuks.

Et juurvilju meelde tuletada tegime porgandite ja kartulitega täna rõõmsaid sügispilte, kasutasime selleks vahvat tehnikat - porgandi- ja kartulitrükki.
Juurviljadega proovisime ka tähti laduda, meil on selged juba A,I,E ja täna õppisime ka L-i. Kõige keerulisem oli laduda A-d. Häälisime erinevaid sõnu ja nimesid, otsisime nendes L-häälikut ning lõpuks otsisime ka kirjapildis nelja tähte ja värvisime need kõik erinevat värvi.

Kuigi hommikul oli meil väga palju tegemist, jõudsime veel Kollibingotki mängida! Täna oskasid juba kaks last öelda, milline näeb välja ROMB. Nüüd teame me ringi, ruutu, kolmnurka, rombi. Ristkülik ja poolring vajavad veel harjutamist aga mida rohkem me mängime, seda rohkem me õpime! :)

Oleme oma sõpradele Puhja lasteaiast väga tänulik selle vahva mängu eest!


pühapäev, 18. september 2016

Spordipäev - vahva päev!

Reedel toimus meie rühma spordipäev, sportima jõudis 8 mesimummi - teistel oli kas puhkepäev või haigus külas. Õnneks olime me nii tublid, et sportisime kõigi eest! Alasid oli 4: kaugushüpe, pallivise, täpsusvise ja jooks. Kõik lapsed olid VÄGA tublid ja püüdlikud! :)


Kaugushüpe - lapsed lausa lendasid!

Pallivise - kuigi mesimummidel ei ole just kõige pikemad käed, lendasid pallid ikkagi saali teise otsa! :)Täpsusvise - See tuli meil kõige paremini välja. Kui ei usu, vaadake ise! :)

Kahjuks või õnneks on meie rühmas nii kiired jooksjad, et seda ei õnnestunudki pildile saada. Aga selle eest saame teile näidata veel ühte spordiala, mida harjutasime õues - discgolfi.

Just nii palju sporti mahtus Mesimummide reedesesse päeva!