reede, 31. jaanuar 2020

🦉LINNUD🦢


Liisusalm:
Meie õue lendas lind,
Otsis teri sealt ja siit.
Üks ja kaks ja kolm, neli, viis
Sina lähed välja siis!😋
Sel nädalal jätkasime lindude teemaga. Ka need lapsed, kes eelmisel nädalal puudusid , said joonistada ja värvida unelindu ning 🦉öökulli, lõigata ja kleepida vareseid. 

🦢Luiged meisterdasime salvrätikust  ning lõikasime kontuuri järgi tiigi, kus luik ujuda saaks.Toonekure pildi jaoks värvisime paberi esmalt rulliga siniseks. Siis maalisime sinna toonekure.😊 


Muidu on ju varesed mustad või halli „vestiga“,aga mõni kohe tahab teistest erineda – ja Maire aitas meil voltida vahvad valged varesed, kelle nokk käis kinni-lahti!


 
Ja veel tegime papile plastiliinist puu ja sinna juurde kirjurähni🐦 (hõõrumistehnikas). Pääsukesed meisterdasime valmislõigatud detailidest. 

Kõik meie linnuteemalised kunstitööd panime koridori-näitusele.👀
Reedel kutsusime ka teiste rühmade lapsed meie linde vaatama. Kõigepealt mängisime linnutäringu-mängu ja õpetasime neile laulumängu „Mina olen rikas mees“ ja näitusel olid igale grupile saatjaks 2 meie rühma last, kes jagasid selgitusi, kuidas pilte tegime. Aga pileti said kõik külastajad (ja ka kunstitööde autorid) kõige lõpus – see oli söödav pilet (pääsukese pildiga komm)!🍬
Ja nüüd lähevad kõik linnud lendu-VURR!
Uudistest veel nii palju, et nüüd on meil rühmas vahva plastiliini-tegevuskast!👍 


Ja Maire tegi sel nädalal toredast liikumistunnist mõned pildid!


Aga uuel nädalal on uued lood!