teisipäev, 15. märts 2011

MEIE MUINASJUTT (ÜHISLOOMING) .
ELAS KORD ÜKS POISS. TA OLI RAMMUMEES. TA ELAS PAKSU METSA SEES KOOS ISAGA. TALLE MEELDIS VÄGA PUID RAIUDA JA LÕHKUDA. NEIL OLI KODUS PALJU PUID JA TALVEL TOAS HÄSTI SOE.
ÜKSKORD SURI ISA ÄRA JA POISS JÄI ÜKSI. TAL HAKKAS ÜKSI VÄGA IGAV. TA TAHTIS NAISE VÕTTA, AGA EI TEADNUD KUST NAIST SAAB. POISS LÄKS NÕIA JUURDE ABI OTSIMA. NÕID SAATIS TA JÄNESE JUURDE. POISS LÄKSKI.
JÄNES ÜTLES, ET POISS PEAB MINEMA METSA SERVALE JA SEAL OOTAMA. METSA ÄÄRES TULI POISILE VASTU KARU JA KÜSIS, MIDA NOORMEES SEAL TEEB. POISS VASTAS, ET OTSIB OMALE NAIST. KARU LUBAS POISSI AIDATA. TA OLI KÄINUD MESITARUSID OTSIMAS JA NÄGI METSAS MAJAKEST. MAJAKESES ELAS IMEILUS KULDSETE JUUSTEGA TARK TÜDRUK.
POISS LÄKS KARU JUHATUSE JÄRGI JA LEIDISKI MAJAKESE, KUS ELAS IMEKAUNIS KULDSETE JUUSTEGA JA SINISTE SILMADEGA TÜTARLAPS. POISS KOPUTAS UKSELE. NEIU AVAS UKSE JA PALUS POISI SISSE. TÜTARLAPS OLI LAHKE JA PAKKUS POISILE KULDSEST TASSIST TEED JA KULDSELT TALDRIKULT PANNKOOKE.MEES KÜSIS NEIULT KAS TA TULEKS TALLE NAISEKS. NEIU OLI NÕUS. NAD JÄID ELAMA NAISE MAJJA. POISS OLI TUBLI MEES JA VARUS TALVEKS ALATI PUID. NAINE KÜPSETAS PALJU PANNKOOKE. KUI NAD SURNUD POLE, ELAVAD NAD ÕNNELIKULT VEEL PRAEGUGI.

Kommentaare ei ole: