laupäev, 10. detsember 2016

Meie selle nädala tegemised

Jõuluaeg on juba saabumas ning selleks valmistutakse ka meie rühmas - mängime päkapiku-mänge ja meisterdame neid. Kuna detsembris on kombeks tavapärasest enam mõelda ka teistele inimestele ja heategudele, siis proovisime meiegi heategusid teha ning rääkida tunnetest ja nendega toimetulekust, Kuid selle kõige kõrval jõudsime veel ka keele- ja kõnemänge mängida ja muudki teha.

Nädala alguses mängisime "Headuse koti" mängu, kus tuli häälida ja ära arvata sõnu ning grupiga arutledes otsustada, kas sõna sobib Headuse Kotti. Mitmel korral tekkis olukord, kus lapsed said aru, et sõna võib kotti sobida ja samas ka mitte, näiteks KOMM - seda on hea süüa ja sõbrale anda, kuid hammastele võib see olla kahjulik.


Kuna päkapikud jälgivad meid ja panevad tähele igat tehtud heategu, siis otsustasime ka endale "väikesed valvurid" meisterdada. Seekord kasutasime kipsisidet, et teha endale päkapikkudest näpunukud.

Ja lõpptulemus jäi meie arvates ikka väga vahva!

Kui jutt juba päkapikkudele läks, siis mängisime ka täringumängu "Võta ennast kokku, päkapikk!", kus tuli täringut veeretades saada igal korral õige silmade arv. See, kes esimesena oma päkapiku kokku sai, oli võitja. Aga ega sellega asi piirdunud - käisime päkapikke ka õues otsimas!


Nõiakivi juures sosistasime päkapikkude ka oma salasoovid :)


Mesimummid teavad, et kõigil on vahepeal paha tuju aga see ei tee ju sinust veel paha last. Seetõttu mängisimegi paaristööna Tunnete Kaartidega, kus iga paar sai rääkida teistele enda kaardil olevast tundest, harjutasime erinevatele tujudele omaseid näoilmeid ja lõpuks mängisime ka mängu, kus tuli teha vaheldumisi kolme erinevat nägu - rõõmsat, kurba ja kadedat.

Saime lähemalt tuttavaks ka oma kirjanurgaga ja vabamängus otsustasid mitmed lapsed harjutada sõnade ladumise mängu ja sõna ja pildi ühendamist. Just läbi mängu õpimegi meie tähti, numbreid, häälikuid ja lugemist. :)
Nagu võite näha, pöörame palju tähelepanu sotsiaalsete oskuste arendamisele ning sellele saate kaasa aidata ka teie - rääkige kodus lastega erinevatest tunnetest, nende tekkimisest ja oma tunnetega toimetulekust! Just nii saame õppida olema arvestavad ja hoolivamad oma kaaslaste suhtes. :) 

Kommentaare ei ole: