neljapäev, 9. veebruar 2017

Täna olime ornitoloogid

Kuna sel nädalal tutvume tavapärasest rohkem lindudega, otsustasime täna neid vahvaid tegelasi ka vaatlema ja kuulama minna. Selleks haarasime kaasa eelnevatel päevadel ise tehtud binoklid ja seadsime sammud oma armsa männiku poole!

Nii need tõsised linnuvaatlejad teele asusidki :) Metsa ääres rääkisime sellest, mida tähendab ornitoloog, milline tema töö välja näeb ja mis on selle ameti juures tähtis - kannatlikkus, tähelepanelikkus.

Tee peal harjutasime vaatlemist ja kuulamist - linde esialgu näha ei olnud.

Peale pikka kõndimist, ootamist ja kuulamist saime lõpuks näha ka linnukesi - puu ümber askeldasid mitu rasvatihast. Ornitoloogid seadsid oma binoklid valmis ja asusid vaatlema ja kuulama - märkasime, et kuulda võib mitut erinevat linnulaulu.
Kuna Robertil veel enda binoklit polnud, pakkus Mait sõbrale enda binoklit, et kordamööda vaadata. Selline lahkus ja sõbralikkus on meie rühmas tähtsal kohal, väga tubli! :)

Seadsime armsatele linnukestele puu otsa rippuma ka natuke maiustamist - ise tehtud rasvakäbid jäid meist maha linde rõõmustama. Loomulikult rääkisime ka sellest, et lindude toitmine ei tohiks olla ainult ühekordne asi - nüüd hakkame ka edaspidi neile süüa viima. Seda saate ka teie koos oma peredega teha.


Tagasiteel tegime külarahvale nalja ja tuletasime läbi männiku minnes meelde, mis hääli teevad metsloomad. Seega kui kuulsite huntide ulgumist, rebaste klähvimist ja karu möirgeid, ei pea te muretsema, need olime kõigest meie! :) 

Kommentaare ei ole: