esmaspäev, 16. jaanuar 2017

Aeg käib vanas seinapalgis vaikse TIK-TAK sammuga...

Sellel nädalal õpime natuke rohkem tundma kella - algul ainult täistunde. Kella on ju vaja teada, et me oskaksime õigel ajal sööma, õue ja magama minna. Ja ega kella selgeks ei saa ainult seda vaadates, tuleb ikka ise käed külge lüüa ja midagi vahvat teha - täna meisterdas iga laps endale päris oma kella, millega siis hommikuringis mängida saime. Meie hommik piltides!

Algul kuulasime loo Vellost, kes võlus oma kellalt numbrid ära ning meie aitasime need numbrid üles otsida. Kirjutasime tahvlile numbrid 1st 12ni ning seejärel hakkas iga laps ka oma kellale numbreid kirjutama.


Kui numbrid kirjutatud ja külge liimitud, oli aeg seierid kella külge lisada, ikka lõnga ja nõela abil. Üks suur seier ja üks väike seier - igaühel tulid need isemoodi.


Kellad valmis ja ära imetletud siis hakkasime nendega mängima - algul rääkisime, et täistund on siis kui suur seier on 12 peal ning väike seier näitabki tunde. Iga laps katsetas oma kella ja ükski kell ei pidanud kellassepa juurde parandusse minema - kõik olid ideaalses korras! :)Seejärel jagasime igaühele ühe kellaaja, mille ta pidi oma kellal märkima ning siis said ka lapsed ise kaaslastele kellaajad jagada. Nalja kui palju!Valik Mesimummide kellasid!

Meie päev läks igatahes korda ja saime natuke aimu sellest kellavärgist! Et meie uued teadmised paremini kinnistuks siis Sina, armas lapsevanem, saad ka kodus suunata oma last märkama, mis kell on ja koos lapsega harjutada täistundide tundmist :) 

Kommentaare ei ole: